Tea:
Ez az ábra azt jelöli, hogy az adott nyelvkönyv az Európa Tanács által kiadott Közös Európai Referenciakeret(CEF) szerint melyik nyelvi szintet képviseli. A CEF a különböző nyelvi kompetenciákat sorolja be A1-től C2 szintig. Ma már a legújabb kiadású nyelvkönyvek hátulján megtalálható ez a besorolás, és a nyelvvizsgákat is ehhez igazítják.
A mellékelt ábra egy Pre-Intermediate könyvről származik, és azt mutatja, hogy a könyv A2 szintről közepes B1 szintre juttatja el a tanulót.
Saját magunkat is besorolhatjuk az itt található CEF idegennyelvi szintfelmérő teszt alapján.
Ez az egységes osztályozás nagymértékben megkönnyíti, hogy tudásunknak megfelelő, illetve a továbbfejlődést biztosító szintű tananyagot, illetve tanfolyamot tudjunk választani magunknak.
Lea: Egy Intermediate szintű könyv melyik CEF szintnek felel meg?
Tea:
A hagyományos osztályozás (nagyjából) a következőképpen felel meg a Közös Európai Referenciakeret (CEF) szintjeinek:
Elementary: A1-A2 (alja)
Pre-Intermediate: A2-B1(alja)
Intermediate: B1
Upper-Intermediate: B2
Arról, hogy mikor melyik szintet érdemes választani, többet is megtudhatsz itt:
10 tipp az eredménytelen angoltanuláshoz
Milyen tananyagot válasszak?
Lea: És a középfokú nyelvvizsga?
Tea:
A középfokú nyelvvizsga B2 szintnek felel meg.
Ez azt jelenti, hogy még az Upper-Intermediate szintet is meg kell tanulni, bizony! Ha valaki nagyjából kezdő szintről kezdte az angol tanulását, akkor 4 szintet kell, hogy végigtanuljon a középfokú nyelvvizsgáig. Ez nagyjából megfelel a régebbi gimnáziumi angol tankönyvek 4 éves anyagának. A nyelvtanulás sajna manapság sem megy gyorsabban. Hiába szeretnének olyan sokan már a Pre-Intermediate szintnél a nyelvvizsgára készülni...
Még több tudatos nyelvtanulás
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése